Mitelšnauceris

Veislė Standartinis šnauceris
Angliškai Standard Schnauzer
Kilmė Vokietija
Dydis Vidutiniai šunys
Veislės grupė Pinčeriai ir šnauceriai, molosai ir šveicarų kalnų šunys. Pinčerių ir šnaucerių pogrupis
Ilgaamžiškumas 13 – 16 metų
Charakteris gyvybingas, lengvai dresuojamas, protingas, žaismingas, atsidavęs, gero būdo
Ūgis Patinas: 47–50 cm
Kalė: 44–47 cm
Svoris Patinas: 14–20 kg
Kalė: 14–20 kg
Spalvos Black, Salt & Pepper

Mitelšnauceriai yra tvirtos, sunkios sandaros šunys, turintys gerai išvystytą raumenyną ir tvirtus kaulus. Kūno proporcijos turi priminti stačiakampį. Ūgis pagal standartą turi būti nuo 45 iki 48 cm.
Galva turi būti stipri, stačiakampė, prailgintos formos. Snukis nosies link siaurėja. Vidutinio dydžio, ovalios akys turi būti tamsios spalvo. Aukštai augančios ausys gali būti ketrpamos arba paliekamos natūralios. Kirptos laikomos stačiai, natūralios – nuleistos. Kaukolė tarp ausų gana plati, plokščia. Nasrai stiprūs, nosis muilžiniška, juoda. Lūpos taip pat juodos, prigludusios prie žandikaulių. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis.
Stiprus, vidutinio ilgio kaklas laikomas elegantiškai išlenktas ir švariai įsilieja į pečių liniją. Tvirta, neilga nugara strėnų link pamažu nuožulnėja. Būdingas gerai išsivystęs,s tiprus juosmuo. Ovali krūtinė vidutinio erdvumo.
Priekinės kojos tiesios iš kurios pusės bežiūrėtum. Užpakalinės labai raumeningos. Letenos nedidelės, kompaktiškos, apvalios formos su tvirtais padais ir stipriais, juodais angais. Pirštai glaudžiais udėti, skliautiniai. Vidutiniame aukštyje auganti uodega laikoma pakelta. Įprastai ji trumpinama – ne mažiau kaip 2,5 cm ir ne daugiau kaip 5 cm.
Kailis šiurkštus, tvirtas, banguotas ir turi būti kuo tankesnis, o pavilnė švelni ir tanki. Kailis kerpamas pagal standartą. Galimos jo spalvos – druska ir pipirai arba visiškai juoda.

Veislės standartas reikalauja, kad mitelšanuceriai turėtų itin gerai išvystytas jusles ir būtų aukšto intelekto. Nors yra vidutinio ūgio, šie šunys narsūs kaip didieji jų keturkojai draugai. Mitelšnauceriai labai pasitiki savimi ir esant reikalui kovoja kaip tikri bebaimiai.